logo
Natural bedding components are in an escalation in the bedding industry. And with the leading natural fibre processor in the world our company Innova Bedding is one of the biggest supplier of natural fillings in the world. We Innova Bedding are wanting the world to share same dream as us.
+90 352 235 60 60 sales@innovabedding.com

MERINO LAMBS WOOL

AnasayfaEnkev ÜrünleriMERINO LAMBS WOOL
13 merino lam 1
13 merino lam 4
13 merino lam 5

13 merino lam 2

MERINO LAMBS WOOL

Sekiz/Altı aylıktan küçük kuzuların ilk kesiminden elde edilen mamüllere “ilk kırpım yünü” denir. Bu yünler çok yumușak ve ince olur. Yașça büyük hayvanlardan elde edilen yünlere göre daha fazla nem emebilir ve daha sıcak tutar. Bu sebepten kuzu yünleri daha olukludur ve daha çok hava boșlukları vardır.

13 merino lam 3

Bu lifler daha ince olduklarından aynı ağırlıkta ki yünlere göre daha ipliklidir. Merino yünü Oxy-Wash adı verilen bir ișlemden sonra yıkanabilir hale gelir ve bu ișlem klorin kullanılmadan yapıldığından doğallığını korur. Bu ișlem yün kabuklarından içeriğinde proteinlere zarar vermeden kurtulma olanağı sağlar. Sonuçta ortaya yumușak, nem emilimi yüksek, kokusuz ve buhar geçirgen bir ürün ortaya çıkar. Bu ișlem sayesinde bir kaç yıkamadan sonra bile yün karakteristik özelliklerini kaybetmez.

 

Open chat